ХРИСТИЯНСЬКА НЕДІЛЬНА

    ШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ

 Якщо ви дали дітям віру в Бога - значить ви дали все, що необхідне їм у житті.                                                                                                                                                               З проповіді священника...                                                  

Якось професор філософії на своїй черговій лекції взяв трилітрову скляну банку й наповнив її каменями, кожний з яких був не менше трьох сантиметрів у діаметрі. Після чого запитав студентів, чи повна банка?  Всі відповіли: "так, повна".  Тоді він взяв торбинку гороху й висипав той горох у банку. Горох зайняв вільне місце між каменями. Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка?  Всі відповіли: "так". Тоді він взяв коробку з піском, і висипав його у ту ж банку. Природно, пісок зайняв повністю існуюче вільне місце.  У черговий раз професор запитав студентів, чи повна банка? Відповіли: "так, і цього разу однозначно, вона повна". Тоді з-під столу він дістав склянку із водою й вилив її у банку до останньої краплі, розмочуючи пісок. Студенти засміялися.
"А зараз я хочу, щоб ви зрозуміли, що банка - це ваше життя. Камені - це найважливіші речі вашого життя: родина, здоров'я, друзі, діти - все те, що необхідне, щоб ваше життя залишалося повним навіть у випадку, якщо все інше втратиться. Горох - це речі, які особисто для вас стали важливими: робота, дім, автомобіль. Пісок - це все інше, дрібниці.  Якщо спочатку наповнити банку піском, не залишиться місця, де могли б розміститися горох і камені. І також у вашому житті, якщо витрачати увесь час і всю енергію на дрібниці, не залишається місця для найважливіших речей. Займайтеся тим, що вам приносить щастя: грайте з вашими дітьми, приділяйте час своїй другій половинці, зустрічайтеся із друзями. Завжди буде ще час, щоб попрацювати, зайнятися прибиранням будинку, полагодити й помити автомобіль. Займайтеся, насамперед, каменями, тобто найважливішими речами в житті; визначіть ваші приорітети: інше - це тільки пісок" - наголосив професор. Тоді одна студентка запитала професора, яке значення має вода?
Професор посміхнувся. " Я радий, що ви запитали мене про це. Я це зробив для того, щоб довести вам, що, яким би не було ваше життя зайняте, завжди в ньому знайдеться трохи місця для дозвілля.