ХРИСТИЯНСЬКА НЕДІЛЬНА

    ШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ

 Якщо ви дали дітям віру в Бога - значить ви дали все, що необхідне їм у житті.                                                                                                                                                               З проповіді священника...                                                  

ПРО ЖИРАФІВ

Жирафи. Цікавинки природи

1. Жирафи – єдині тварини, які не вміють позіхати. Практично всі теплокровні і холоднокровні тварини періодично позіхають : і птиці, і риби, і ссавці. Середньостатистична людина позіхає за своє життя близько 250 тисяч разів. Але жираф не такий. Він за все життя не позіхає жодного разу. Принаймні, за всю історію спостережень за жирафами вченим не вдалося застати за цим заняттям жодного довгошийого.

2. Зате жирафи вміють мукати, шипіти, гарчати і свистіти. Весь цей набір звуків вони використовують для спілкування з родичами.

3. Довжина язика жирафа складає близько 50 сантиметрів.

4. Крім видатної шиї і мови, жирафи обганяють всіх інших ссавців по довжині хвоста – він може досягати довжини 2,5 метра.

5. Жирафи люблять сиру цибулю.

6. Стародавні греки і римляни вважали, що жираф – це плід пристрасної любові леопарда і верблюда.

7. Трепетне серце жирафа б’ється 170 разів на хвилину.

8. Мами юних жирафів часто організовують дитячий садок: одна доросла самка залишається дивитися за дитинчатами, а всі інші дружною юрбою йдуть добувати їжу.

 9. Незважаючи на величезну довжину, шия жирафа насправді занадто коротка для того, щоб він міг дотягнутися до землі. Тому, щоб підняти що-небудь з підлоги, їм доводиться вставати на коліна або широко розставляти передні ноги. Так що якщо налякати жирафа, він фізично не зможе повести себе, як страус.

10. Єдині хижаки, які наважуються полювати на жирафів – леви. Втім, у жирафів є відмінна зброя, якою вони користуються, захищаючи своє потомство – копита.

11. Язик жирафа чорного кольору.

12. На відміну від людини, жирафи вміють відпочивати стоячи. Зазвичай сеанс сну на ногах триває не більше 5 хвилин. Але коли жирафу необхідно гарненько виспатися, він лягає на землю, підтискає під себе передні ноги, загинає голову назад і кладе її на крижі. При цьому загальна тривалість сну за добу у жирафів рідко перевищує 60 хвилин.

13. Від 16 до 20 годин день жирафи присвячують такому захоплюючого заняттю, як їжа. Таким чином, вони поглинають величезну кількість їжі, хоча дорослій особині жирафа цілком вистачило б шести кілограмів на день.

14. Через годину після народження дитинча жирафа починає ходити.

15. Вік жирафа можна визначити за кольором плям на хутрі – чим вони темніші, тим старше особина. Малюнок на хутрі жирафа унікальний, як відбитки пальця у людей. Ось такі цікаві жирафи.

Дякуємо Богу, що їх створив !!!

ERROR_RECORD