ХРИСТИЯНСЬКА НЕДІЛЬНА

    ШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ

 Якщо ви дали дітям віру в Бога - значить ви дали все, що необхідне їм у житті.                                                                                                                                                               З проповіді священника...                                                  

УРОК №2 СТВОРЕННЯ СВІТУ

Любі дітки, ви вже знаєте, що світ створений БОГОМ. А як ви думаєте, чи могла людина створити світ? Звичайно ж, НІ! Людина може робити різні речі, — вона вміє робити стільці, будувати будинки, пекти пиріжки та багато іншого. Та уявіть собі, що людину зачинили б в абсолютно порожній кімнаті, але при цьому сказали б: «Ти зможеш вийти звідси тільки в тому разі, коли зробиш стіл». Що б тоді було? Чи вдалося б цій людині вийти із цієї кімнати? Ні, але коли б їй дали матеріал, з чого робити, вона зробила б гарного стола. А Бог створив світ із нічого. Бог сказав "Нехай станенеться!" - і все сталося, тобто з'явилося. Робити що-небудь із нічого — означає «творити» . Ніхто не може що-небудь творити, окрім Бога.

Знаєте ви, чому Бог називається Творцем? Тому що Він створив усе. Існує тільки Один Творець. Ні анголи, ні люди не можуть що-небудь створити з нічого. Вони не могли б створити навіть маленької комашки.

Так от, наш чудовий різноманітний ароматний різнобарвний світ Бог творив шість днів.

1-ий ДЕНЬ 

Першого дня Бог створив нашу планету. Вона була вкрита водою. Було дуже темно. «І сказав Бог: „Хай станеться світло!“ І сталося світло».

 

2-ий ДЕНЬ

На другий день Бог сказав, і вода розділилися. Частина води піднялась уверх, і утворились хмари. Тоді Бог наповнив весь простір між водою, що внизу і водою, що вгорі, повітрям.

 

З-тій ДЕНЬ

На третій день за словом Бога з'явилася суша з-під води; вся вода зібралася в глибокі місця, утворені для цього Богом.  «І назвав Бог суходіл землею, а згромадження вод назвав морями» .

Ми ходимо по землі. По воді ми ходити не можемо, море завжди перебуває в русі, але ніколи не може перейти воно далі того місця, яким його обмежив Бог. Бог звелів, і земля вродила траву. Виросли трава, кущі, дерева, квіти.

4-тий ДЕНЬ

На четвертий день Бог сказав, і з'явилося сонце, місяць і зірки. Бог повелів сонцю сходити кожного ранку і заходити щовечора. Та хоча сонце і заходить, та вночі ніколи зовсім темно не буває, бо за велінням Божим місяць і зорі світять вночі. 

 

5-тий ДЕНЬ

На п'ятий день Бог почав творити живі істоти. Він сказав, і води, тобто річки, моря, океани, озера наповнились рибою та іншими водними мешканцями, а в повітрі з'явились та полетіли птахи.

6-тий ДЕНЬ

На шостий день, за словом Божим, з'явилися на землі тварини: вівці, корови, коні і всякого роду звірі повиходили із землі; з'явилися також бджоли, мурахи, черв'яки. Після цього Бог створив людину. Бог сказав: «Створимо людину за Нашим образом і подобою». До кого звернувся Бог з цими словами? До Свого Сина Господа Ісуса Христа. Син Його брав участь при створенні світу. Бог створив тіло людини із пороху земного, і вдихнув в ніздрі його живе дихання. Людина отримала душу і тіло. Людині була дана таким чином здатність пізнавати Бога. Потім Бог послав чоловікові міцний сон, взяв його ребро і перетворив те ребро на жінку. Чоловікові Бог дав ім'я Адам, а жінці дав ім'я Єва. Всіх створених тварин (істот) Бог віддав для піклування Адамові і Єві. Він благословив їх, поселивши в саду Едемському, і доручив Адамові стерегти рай. Коли Бог закінчив усі справи Свої, Він побачив, що все, що Він зробив, було дуже гарним. Він був задоволений тим, що Він створив. Усе було прекрасним. Світло було яскравим, повітря було наповнене пахощами, сяйво сонця і місяця переповнювало небеса, птахи і звірі, і всі живі істоти були здоровими й щасливими, але щасливішими від усіх були Адам та Єва, тому що вони могли думати про Бога і славити Його.

 

7-ий ДЕНЬ

Тиждень, як вам відомо, має сім днів. На сьомий день Бог не творив нічого. У цей день Він спочив від усіх Своїх справ. Сьомий день Він назвав Своїм днем, тому що в цей день Він заспокоївся від усіх справ Своїх. Цей день ми називаємо «Днем Господнім» і присвячуємо цей день Богові, тобто не займаємось домашніми справами, а йдемо до Церкви на літургію.

  

Ні одне із створених Богом творінь, не вміло словами віддавати Богові хвалу і славу, окрім Адама і Єви. Славословити Бога можуть ангели на небі і люди на землі. А чи славите ви, дітки, Бога?

Чи думаєте ви, що ваше славослов'я приємне Йому? Звичайно, тому що прославляючи Бога ви думаєте про Нього. 

                                         Нагадаємо тепер, що саме Бог створив кожного дня:

1 день — планету та світло, 2 день — повітря і хмари, 3 день — сушу, море, рослини, 4 день — сонце, місяць і зірки, 5 день — риб і птахів, 6 день — тварин, і людину, 7 день — Бог нічого не створив, Він спочив від усіх справ Своїх. 

А для тих, хто хоче подивитись мультфільм про створення світу, ось це посилання: 

https://www.youtube.com/watch?v=-PX88ZFe9x8

 Можете також надрукувати розмальовку :